۲۴ اسفند ۱۳۹۵
شماره:2577
تولید النترا در ایران

مدیرعامل شرکت کرمان موتور در آیین امضای این قرارداد که در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار شد گفت: کمپانی‌های هیوندای و فولکس ۱۲ سال قبل قراردادهایی را امضا کردند و هشت سال قبل از این مجموعه رفتند و امروز با تلاش‌های دولت یازدهم و به ثمر رسیدن برجام، شرکت هیوندایی به ایران و منطقه ارگ جدید بم برگشته که این موضوع اتفاق مبارکی برای کرمان و ایران است.

سامان فیروزی خاطرنشان کرد: در فاز اول مدل‌هایی از خودروهای هیوندایی در کرمان موتور تولید می‌شود که این تولیدات براساس بندهای قرارداد، منطبق با سیاست‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.

وی اظهار کرد: ۱۵ شهریورماه سال آینده خوردوی اکسنت را با ساخت داخل ۳۰ درصد در مجموعه کرمان موتور راه اندازی خواهیم کرد.

وی گفت: در فاز دوم نیز خودروی النترا در آذرماه با ساخت داخل ۳۰ درصد به بازار عرضه می‌شود.

مدیرعامل کرمان موتور با اشاره به اینکه خودروی آی ۲۰ در گذشته به طور کامل وارد کشور می‌شد گفت: براساس تفاهم با شرکت هیوندای قرار شد این خودرو به شکل قطعات به بازار آید و در آینده خط بدنه آماده و در کرمان موتور نصب شود.

وی بیان کرد: ظرفیت ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کرمان موتور راه اندازی می‌شود و با راه اندازی آن بسیاری از خطوطی که در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارند، دارای توجیه می‌شوند.

به گزارش از کرمان وی گفت: اشتغال نیروی کار ۱۰ هزار نفر را در سال ۹۷ در کرمان موتور دیده‌ایم و با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، ظرفیت کامل در کرمان موتور به ۱۰ هزار نفر افزایش یافته و در کنار آن در بخش قطعه سازی نیز اشتغال‌های جدیدی ایجاد خواهد شد.

فیروزی بیان کرد: خوردوهایی که تولید می‌کنیم در خط تولید هیوندای هم خط تولید زیادی ندارند و خط تولید آنها در سال ۲۰۱۷ آغاز شده که به معنای مصرف سوخت کمتر، رضایت مشتری، کاهش آلایندگی و سایر مزایاست.

هم اکنون هیوندا آی ۲۰ و آی ۱۰ در مجموعه کرمان موتور در حال تولید و عرضه به بازار است.

به اشتراک بگذارید...

برچسب ها

, , , , ,

ارسال نظر (مرتبط با خبر )

[جهت تائید نظرات ، معادله زیر را پاسخ دهید]

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.