۰۲ آبان ۱۳۹۳
شماره:850
اسیدپاشی در اصفهان / عاملان را به اشد مجازان برسانید

اسیدپاشی در اصفهان

خبرگزاری : اسید پاشی اصفهان

آمار جدید از تعداد قربانیان اسیدپاشی در اصفهان
وزیر بهداشت : اظهارنظر درباره عاملان اسیدپاشی بر عهده وزارت کشور و قوه قضاییه است و وزارت بهداشت موظف است مراقبت کند که کوتاهی در امر درمان صورت نگیرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام عمل جراحی چشمان «سهیلا جورکش» دختر ۲۷ ساله قربانی اسیدپاشی در شب گذشته گفت: تعداد قربانیان اسیدپاشی چهارنفر است اما از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۹ نفر بودند.

به گزارش ایلنا، «سیدحسن هاشمی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در وزارت بهداشت گفت: همه این قربانیان در اصفهان بودند که سوختگی‌های آنها سطحی بوده و بطور سرپایی درمان شده‌اند و البته چهار نفر از آنان مرد بودند.

 

وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم این اتفاقات بیافتد زیرا زیبنده ملت ما نیست.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اکنون چهل هزار تخت بستری بیماران روانی در کشور کم داریم که این مساله به آن معنا است که این افراد (مبتلایان به اختلالات روان) در خانه و خیابان‌ها هستند و امیدواریم مجلس شورای اسلامی اعتبارات ویژه‌ای در این زمینه در نظر بگیرند.

هاشمی گفت: دو درصد مردم جامعه زمینه ابتلا به اسکیزوفرنی (نوعی بیماری روانی) را دارند که این مساله به مثابه کوه یخی است که بخش عمده‌ای از مشکلات آن مشاهده نمی‌شود.

 

وی تاکید کرد: مبتلایان به اختلالات روان باید در مراکز ویژه‌ای نگهداری شوند، البته شاید عاملان اسیدپاشی از این دسته افراد نباشند، اما اکنون فرصت مناسبی برای اعلام این مشکل در جامعه است.

وزیر بهداشت ادامه داد: اظهارنظر درباره عاملان اسیدپاشی بر عهده وزارت کشور و قوه قضاییه است و وزارت بهداشت موظف است مراقبت کند که کوتاهی در امر درمان صورت نگیرد.

وی گفت: بیماران قربانی اسیدپاشی زیادی داشته‌ام و درمان چشم اینگونه بیماران خیلی سخت است زیرا نیازمند جراحی‌های مکرر بوده و نتیجه آن ضعیف است.

هاشمی در مورد چشمان سهیلا جورکش دختر قربانی اسیدپاشی گفت: چشم راست او بطور جدی آسیب دیده و چشم چپ وی نیز ۵۰ درصد آسیب دیده است.

وزیر بهداشت افزود: در سوختگی‌های شیمیایی بویژه با اسید، نکته مهم و حیاتی‌‌ همان شست وشوی فراوان با آب در لحظات اولیه است.

وی ادامه داد: لباس فرد مصدوم باید کنده شده و با آب زیاد شست وشو داده شود، اگر این مساله رعایت می‌شد، خیلی از مشکلات کنونی برای قربانی اسیدپاشی اتفاق نمی‌افتاد.

 

هاشمی یادآور شد: اکنون دو چشم سهیلا جورکش قربانی اسیدپاشی عمل شده و البته کار درمانی او بسیار طولانی است که امیدواریم با موفقیت به پایان برسد.

وی ادامه داد: تامین هزینه‌های درمانی قربانی اسیدپاشی حداقل کاری است که دولت می‌تواند انجام دهد، اما مهمتر از آن اقدامات پیشگیری و داشتن قوانین و مقررات موثر در این زمینه است، زیرا خشونت آسیب‌های جدی به جامعه وارد می‌کند.

هاشمی از مسوولان خواست سریعا عاملان اسیدپاشی را شناسایی کنند.
وی افزود: هرچند روی قصاص این فرد تاکید می‌شود، اما مساله پیشگیری مهم‌تر از آن است.

خبر

به اشتراک بگذارید...

برچسب ها

, , , , , , , , , , ,
 نظرات بینندگان:

دلسوز گفته:

خدا لعنتتون بکنه ، عاملان این حادثه را باید اعدام کرد


فرهاد گفته:

آخه این دخترها چکار کرده اند که باید به چنین روزی دچار بشن ؟
حجابشان مشکل داشت؟
آخر نامردیه


محمد گفته:

“سهیلا جورکش” همه ملت ایران تو را دعا میکنند ، انشاء الله بینایی شما کاملا بهبود پیدا کنه.


افضلی گفته:

ای کسانی که اینکارها را انجام دادید ، اگر ایرانی هستید وناموس سرتان میشه بدونید که از داعش هم بدترید.
بی نامو**های حرو***زاده


شسی گفته:

خیلی بی شرفندارسال نظر (مرتبط با خبر )

[جهت تائید نظرات ، معادله زیر را پاسخ دهید]

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.